با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام
  • en
  • fa

حوزه فعالیت


مرکز داده (Data Center ):

هدف متخصصان این بخش از شرکت طراحی مراکز داده و معرفـی راهکارهای نـوین مدیریت منابع ذخیـره سازی بر اساس به روزترین متدولوژی‌های مطرح شده در سطح جهانی است. ما با تکیه بر تجربه در این زمینه و تخصص، تجربه و دانش نیروهای متعهد خود و با بهره‌گیری از توان همکاری و ارتباطات گسترده با شرکت‌های معتبر جهانی و کسب گواهینامه های معتبر جهانی در این حوزه در راستای افزایش رضایت مشتریان و ایجاد اطمینان خاطر در آنان گام‌های استواری برداشته ایم. امید است تا بر مبنای تلاشهای روز افزون همکارانمان بتوانیم تجربیات خود را در برپایی یک مرکز داده طبق استانداردهای جهانی ( TIA- ۹۴۲ و ANSI/NECA/BICSI-۰۰۲ ) به موسسات و سازمانها اهدا نماییم در ادامه شرحی مختصر در رابطه با فعالیت ها و خدمات اجرایی در بستر مراکز داده و پاره ای از فعالیت های این واحد به خدمتتان معرفی می‌گردد.

مرکز داده یا دیتاسنتر همانطور که از نامش مشخص است، معمولاً توسط یک سازمان خاص برای اداره‌ کردن داده‌های مورد نیاز آن سازمان، ساخته و نگهداری می‌شود. مرکز داده مکانی با امنیت فیزیکی و الکترونیکی بالا، برخوردار از پهنای باند ارتباطی وسیع، متصل به شبکه‌های رایانه‌ای ملی یا جهانی، با خدمات تمام وقت و در دسترس است. این مراکز دارای انواع تجهیزات سخت‌افزاری، شامل رایانه، سوئیچ، مودم و غیره و نرم‌افزاری شامل پایگاه‌های داده، سرورها، سیستم عامل پیشرفته بوده و از پشتیبانی و نگهداری حرفه‌ای و تمام وقت برخوردار هستند.

ویژگی های زیرساخت مرکز داده با توجه به این نکته که اکثر سرورهای وب از نوع Desktop هستند، ساختمان‌های مراکز داده‌ای اکثرا با سقف‌های بلند ساخته می‌شوند که علاوه بر تهویه هوا، امکان قرار دادن سرورهای بیشتر را می‌دهند. همچنین در تمامی Data Center ها، مسیرهایی برای گذراندن کابل‌های شبکه و همچنین کابل‌های برق وجود دارد. علاوه بر اینها، وجود سیستم تهویه قوی برای پایین نگاه داشتن دمای سرورها ضروری می‌باشد. البته مشخصاتی همچون وجود سقف کاذب، کف کاذب و همچنین سیستم اطفاء حریق در برخی موارد توصیه شده است. در ادامه اطلاعاتی در رابطه با مشخصات فیزیکی مرکز داده و استانداردهای مورد نیاز ارایه خواهد شد


شبکه کامپیوتری :

شـرکت فناوران شبکه چهلستون با تجربه حرفه ای در بازار فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری ، از ابتدای فعالیت خود، ارائه خدمات شبکه را با رویکرد تخصصی نه تنها در حوزه اجرا و پیاده سازی بسترهای زیرساخت شبکه های سیمی و بی سیم بلکه در زمینه طراحی ، مشاوره و نظارت بر اجرای پروژه های
LAN و WAN آغاز کرده است و با بهره گیری از تیمی متخصص و آموزش دیده در کنار تحصیلات دانشگاهی و بهره گیری از امکانات لابراتوار در محل شرکت، همواره در اجرا ، طراحی ، پیاده سازی و ارایه مشاوره تخصصی شبکه به مشتریـــــان خــــود موفق بوده است .

این شرکت مفتخر به اجرای بیش از هزار پروژه موفق شبکه کامپیوتری از سایز  SMB تا Enterprise در ایران می باشد و همواره متعهد به جلب رضایت کارفرمایان خود می باشد ، این امر موجب پایداری رشد این شرکت طی سالیان گذشته شده است .

امروزه با توجه به رشد روز افزون صنعت فن آوری اطلاعات در جهان ، این صنعت را به یکی از عوامل زیر بنایی بوجود آمدن سازمانها نموده است و داشتن بستر شبکه های کامپیوتری و کیفیت آن امری اجتناب ناپذیر شده است . یک شبکه ی کامپیوتری، با توجه به شرایط و سیاستهای هر سازمان، طراحی و پیاده سازی می شود. شبکه های کامپیوتری زیرساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را در یک سازمان فراهم می نمایند. بدیهی است؛ در صورتی که زیرساخت مورد بحث به درستی طراحی نشود؛ در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی برخورد نموده و می‌بایست هزینه های زیادی به منظور نگهداری و تطبیق آن با خواسته های مورد نیاز، صرف گردد. یکی از علل اصلی در بروز این چنین مشکلاتی، به طراحی شبکه پس از پیاده سازی آن بر می گردد. هم¬چنین ایجاد مکانی امن در جهت متمرکز کردن سرورهای شبکه و استفاده از منابع مشترک نگهداری، از عوامل مهم و تاثیرگذار پیشبرد کاری یک سازمان می باشند.

انواع راه کارها و خدمات شرکت

تیم فنی شـرکت فناوران شبکه چهلستون با اتکا به نیروهای مجرب و ماهر، آمادگی ارائه خدمات جامع شبکه های کامپیوتری را به شرح ذیل دارد.

• ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری ساختار یافته کابلی ( مسی و فیبر نوری ) ، بی سیم و ترکیبی ، ،برق اضطراری و مخابرات بر اساس استاندارد های روز دنیا مانند: TIA 568 B , BICSI 2009 & 2012
• ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و راه اندازی شبکه های نوین پرسرعت ( ۱۰GB, 40 GB ) بر اساس استاندارد TIA 568 C
• ارائه خدمات مشاوره جهت بهبود، توسعه و ارتقاء شبکه های کامپیوتری
• تامین تجهیزات و ارائه خدمات نصب ، راه اندازی و پیکره بندی شبکه های کامپیوتری
• ارائه خدمات نگهداری ، پشتیبانی ، بروز رسانی و تمییز کاری ( Data Center Cleaning ) مراکز داده فعال ( Live ) و شبکه های کامپیوتری


شبکه بی سیم :

معرفی شرکت Altai technologies

شرکت معظم Altai Technologies برای اولین بار در دنیا ابداع کننده فناوری نوینSuper Wi-Fi می باشد این فنـاوری با برآیند سازی سیگنالهای همسو، استفاده از فناوری پیشرفته مدولاسیون OFDM و همچنین جدا کردن مجـرای دریافت و ارسال اطلاعات (Tx , Rx) به صورت مستقل، ابداع آنتن های هوشمند آرایه ای چند وجهی باعث ایجاد یک تحول شگرف در عرصه پوششهای شبکه های بیسیم رایانه ای شده است از جمله مزایای فوق العاده این فناوری می توان به پوشش وسیع، برد طولانی ارتباط پایدار Stable ، عدم وابستگی به توان دستگاه دریافت کننده، سلولار بودن پوشش استاندارد بودن توان خروجی دستگاه اشاره نمود تکنولوژی آنتن های آلتای به گونه ای طراحی شده است که محدودیت های وایرلس های معمولی را نداشته باشد . در نتیجه این اجازه را به ما میدهد که در محیط های داخلی و خارجی پوشش های وسیع و بی نقص با ظرفیت بالا داشته باشیم

فناوری آنتن های MIMO
استفاده از تکنولوژی چندین ورودی و خروجی در آنتن ها , دستگاه های آلتای را از حریفان خود متمایز کرده است چرا که جدا کردن ارسال/دریافت مزایای بسیاری به همراه خود دارد

بهترین نوع پوشش
دستگاه های آلتای برای کاربران محدوده و سیگنال قوی تری جهت اتصال فراهم میسازد

بیشترین پهنای باند
با توجه به استفاده از تکنولوژی MIMO این امکان فراهم است تا در محیط های بدون دید مستقیم بهترین پهنای باند ارائه شود

بالاترین بهره وری
با توجه به پوشش های ارائه شده توسط دستگاه های آلتای این انتظار میرود که عملکرد سیگنال رسانی و دریافت اطلاعات با مشکل و به کندی انجام شود ولی به دلیل سلولار بودن پوشش ها این مشکلات بر طرف شده است.


تست و آنالیز شبکه :

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری انتقال اطلاعات و شبکه های ارتباطی و همچنین افزایش چشمگیر سرعت انتقال اطلاعات در مراکز داده و بروز تغییرات گسترده در استانداردهای سرعت انتقال اطلاعات از بسترهای گیگابیت به۱۰G ، ۴۰G و استفاده بیش از پیش از فیبرنوری و همچنین توسعه انواع شبکه های شهری و بین شهری بر اساس تکنولوژی های بی سیم ، همواره برقراری ارتباطات با کیفیت با بهره گیری از حداکثر پهنای باند خطوط ارتباطی از مهم ترین دغدغه های کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات بوده است در همین راستا شرکت فناوران شبکه با سوابقی طولانی و درخشان در زمینه طراحی و راه اندازی انواع مراکز داده و کابل کشی های ساختاریافته اقدام به تامین کلیه محصولات Fluke Networks به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش و همچنین خدماتی نظیر مشاوره ، آموزش و انواع تست برای مشتریان خود نموده است. ما مشکلات پنهان شبکه شما را آشکار می کنیم


جمع آوری و پردازش اطلاعات در حال حرکت :

این واحد مکانیزاسیون مدرن سیستم های صنعتی و تجاری را براساس تکنولوژی Auto ID انجام می دهد.
برای این منظور از تجهیزات موبایل مثل هندهلد و PDA وVMT و تبلت های صنعتی استفاده می نماید.تکنولوژی های مورد استفاده بارکد های یک بعدی و دو بعدی و انواع تگ های RFID می باشد.
همچنین بر اساس آخرین دستاوردهای تکنولوژی Auto ID انواع سیستم های RFID را پیاده سازی می نماید.
مهمترین رویکرد این واحد ارائه راه حل جامع مکانیزاسیون(Solution Provider ) در بخش های مختلف صنعت و تجارت می باشد.

شرکت Zebra که اکنون برند معتبر و شناخته شده ی Psion را در اختیار دارد، یکی از برترین تولیدکنندگان سامانه های جمع آوری و پردازش اطلاعات در حال حرکت می باشد و این محصولات شامل انوااع رایانه¬های دستی (Hand Held) و رایانه-های قابل نصب بر روی انواع خودرو (VMT. Vehicle Mount Terminal) می باشد.

تجهیزات Zebra، دارای بالاترین ویژگی های صنعتی، شامل مقاومت در برابر ضربه و لرزش های شدید، نفوذ گرد و غبار، مواد شیمیایی و رطوبت می باشد و همچنین از پیشرفته ترین تجهیزات جانبی از جمله ارتباط با شبکه های بی سیم Wi-Fi، Bluetooth، برقراری ارتباطات صوتی و تصویری، ارسال و دریافت اطلاعات در بسترهای GSM/GPRS از طریق سیم کارت های مخابراتی، صفحه نمایش لمسی با قابلیت دید در نور مستقیم آفتاب، آخرین نسخه سیستم عامل¬های Windows CE و Windows Mobile، و Android و همچنین باطری هایی با ظرفیت بالا برخوردار می باشد.
همچنین شرکت Zebra با ارایه ی مجموعه ی وسیعی از هندهلدها و PDAهای موتورولا پاسخ گوی نیازهای حیاتی صنعت و تجارت است.

XRAY:
متداولترین سیستم برای بازرسی و کنترل لوازم افراد و … در زمان وررود یا خروج از اماکن است که کنترل تردد در آنها ضروری می باشد. از قبیل فرودگاهها، گمرک، سالن های کنفرانس و سخنرانی، ورودی اماکن و ادارات دولتی، خروجی انبارها و کارگاهها و غیره استفاده می گردد.
شرکت فناوران شبکه چهلستون با استفاده از فناوری روز دنیا و نیروهای با تجربه فعالیت گسترده ای را در این زمینه دارد و آماده خدمات رسانی در بخش های مختلف صنعت و تجارت می باشد.


فیبر نوری FTTX

در سال ۱۹۸۶ اولین حلقه فیبر نوری  در برابر کابل های مسی آزمایش شد.تا سال ۱۹۹۰ تحقیقات نشان داده است که FTTH  نه تنها مقرون به صرفه است .بلکه باعث ایجاد کسب و کار جدیدی برای مردم و دولت ها می گردد.در آن زمان طرفداران کابل مسی بر سر این مسئله که زوج سیم مسی قادر است .تا مقیاس مگابیت بر ثانیه پهنای باند لازم را تامین کند تلاش می کردند ، اما  امروز مشخص شده است.که نیاز به پهنای باند به مقیاس گیگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.از سویی دیگر اپراتور های بیسیم ادعا می کنند که با استفاده از این فناوری نیازی به کابل مسی و فیبر نوری نیست.زیرا امواج رادیویی می توانند پهنای باند لازم را فراهم کنند. فناوری کابل مسی و بیسیم برای قرن بیستم قابل قبول بود.

اما در قرن بیست و یک این FTTH است که پاسخگوی نیاز جوامع بشری است.

تامین آپلینک تجهیزات بیسیمی که تعدادشان به سرعت رو به افزایش است خود بیانگر این است .که در هرجای این دنیا به فیبر نوری بیشتری نیاز است.فشارهای وارده از جانب مشتریان، دولت و رقابت سرویس پروایدرها سبب سوق دادن .آخرین بخش شبکه دسترسی (last-mile) به سمت فناوری آینده دار فیبر نوری گردیده است تا آن را جایگزین سیم مسی کند.FTTH هم در زمینه فناوری و هم از لحاظ اقتصادی بودن روشی تکامل یافته می باشد.و بهبود هزینه چه در زمینه تکنولوژی پایه و چه در زمینه نصب و راه اندازی سیستم چشمگیر بوده است و تداوم نیز می‌یابد.

(Fiber to the Home) FTTH‏ گونه ای از ارتباطات فیبر نوری است .که در آن فیبر نوری از یک سرویس دهنده  local  به کاربر نهایی در منازل و یا دفاتر کار رسیده است.FTTH برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ معرفی شد و ژاپن اولین کشوری بود که یک پروژه بزرگ FTTH را اجرا کرد.همچنین FTTH آزادی بیشتری در زمینه مدیریت کسب و کار برای فراهم کنندگان این فناوری جدید ایجاد میکند.

شرکت فناوران شبکه چهلستون مفتخر است با داشتن پرونده های اجرای  درخشان در زمینه های مشاوره، اجرا، نظارت و آموزش دوره های فیبر نوری به صورت کاملا تخصصی در استان اصفهان و دیگر استانهای ایران همکاری لازم را به عمل آورد.