image حذف کاربران اضافه در Active Directory image Fast Connector

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام
  • en
  • fa

کابل فیبر نوری Drop

سلام به همه دوستان عزیز که در زمینه فیبر نوری مشغول به فعالیت هستند

در این مقاله می خوام در مورد یک نوع کابل فیبرنوری که استفاده بسیار زیادی در تکنولوژی FTTX داره و مصرف اون هم در مصارف  خانگی بسیار زیاده توضیح بدم . شاید قبل از شروع یک سری از دوستان حدس زده باشند که اون نوع کابل، کابلی نیست به جز کابل دراپ Drop Cable.

 

اگر خاطرتون باشه توی مقاله های قبلی در مورد معایب کابلهای فیبر نوری صحبت کردیم که یکی از معایب ذکر شده شکنندگی کور کابل فیبر نوری در اثر فشار مستقیم و زیاد بود خوب با توجه به این موضوع، مسلماً در تکنولوژی FTTX نیاز است که یک قسمت کابل درون منزل و محل تردد نصب گردد و با توجه به جلوگیری از خرابی کابل فیبر نوری در اینگونه محل ها از نوعی کابل به نام Drop استفاده می گردد .
این کابل هم برای نصب در داخل ساختمان و هم خارج ساختمان به کار می رود. اگر روکش کابل دراپ LSZH یا LSOH باشد، توانایی مقابله با اشعه فرابنفش را خواهد داشت و همچنین در اثر سوختن دود و هالوژن تولید نمی کند.
قطر کابل فیبر نوری دراپ می تواند ۲ یا ۳ میلیمتر باشد. همچنین کابل دراپ می تواند دارای زره محافظ و یا همان ارمورد باشد جهت جلوگیری از جوندگی موش و یا کشیدگی. ولی مسلماً قیمت کابل Drop FTTH آرمورد ارزان نخواهد بود.
کابل دراپ به راحتی جهت فیوژن نمودن که در اصطلاح به آن PEEL گفته می شود آماده نصب در پچ پنل فیبر نوری و کاست باکس FAT یا OTO آماده خواهند شد. کابل دراپ فقط یکی از کابل های مورد استفاده در پروژه FTTH می باشد. علاوه بر دراپ، شما می توانید از کابل فیبر نوری تک لوز تیوب ۲ کر یا ۴ کر استفاده کنید جهت کابل کشی های بیرون ساختمان یا داخل ساختمان. این کابل ها دارای شیلد بوده و دارای استحکام بیشتری نسبت به کابل دراپ بوده و شما حتی می توانید آنها را در زیر زمین دفن کنید.

نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.