خدمات ما در زمینه سیستم‌های ذخیره‌سازی Storage و پردازشی Server بسیار متنوع است، مجموعه ما راهکارها و محصولات را برای سازمان‌ها در رده‌های بزرگ، متوسط و کوچک از مشاوره، طراحی، نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی ارائه می‌دهد.

ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته نظیر HPE, Qnap،EMC, و تیمی حرفه‌ای و مجرب که طی سال‌ها فعالیت در زمینه مشاوره و اجرای پروژه‌های متعدد تجهیزات پیشرفته ذخیره‌سازی و پردازشی توانسته است نیازمندی‌های سازمان‌های بزرگ، متوسط و کوچک را تامین نماید.

چرا ذخیره سازی داده ها مهم است؟

تاکید بر اهمیت ذخیره سازی به علت افزایش مستمر در تولید داده‌های جدید است که مربوط به داده‌های بزرگ و فراوانی آن در اینترنت از دستگاه های (IOT) تا سایر شبکه‌ها و سیستم‌ها است. سیستم های ذخیره سازی مدرن نیاز به قابلیت های بیشتر برای اجازه دادن به شرکت ها برای اعمال هوش مصنوعی با قابلیت یادگیری با ماشین (AI) برای نگهداری از این داده ها دارد، تا بتوانند داده ها را تجزیه و تحلیل کنند و شما بتوانید حداکثر بهره برداری را از اطلاعات خود داشته باشید. برنامه های کاربردی بزرگتر و آنالیز دیتابیس در زمان واقعی به ایجاد سیستم های ذخیره سازی بسیار منبسط و مقیاس پذیر از جمله ذخیره ساز های محاسبات با کارایی بالا، زیر ساخت همگرا، سیستم های ذخیره سازی قابل خواندن، زیرساخت ذخیره سازی بسیار همگرا کمک کرده اند و مقیاس بزرگ کردن و گسترش شبکه ذخیره سازی NAS ، پلت فرم ذخیره سازی اشیا است.

چگونه اطلاعات ذخیره شده کار می کند؟

ذخیره سازی اصطلاحا می تواند به طور کلی به داده های کاربر و به طور خاص، به سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری یکپارچه که برای ضبط، مدیریت و اولویت بندی داده ها استفاده می شود، اشاره کند. این شامل اطلاعات در برنامه ها، دیتابیس ها ، انبارهای داده ، آرشیو ، نرم افزارهای بک آپ گیری و ذخیره سازی cloud است.

چگونه بهترین دستگاه ذخیره ساز را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟
قبل از هرچیزی شما باید انواع داده ها را مشخص کنید و دسته بندی کنید،نوع اول داده ها، این اطلاعات اطلاعاتی میباشد که نیاز به دسترسی روزانه دارد مانند دسترسی به پرونده بیماران می تواند یکی از این موارد باشد. دوم، فایل هایی که زیاد کار می کنند، این ها فایل های مهم هستند از قبیل ایمیل، شبکه های داده، اطلاعات موجود در زمان واقعی و … که به صورت منظم به نیاز به دسترسی به آن ها می باشد. نوع سوم داده ها فایل های سیستمی هستند. که شامل تمام برنامه ها و نرم افزار های موجود در کامپیوتر شما می باشد. هر کدام از این نوع داده ها مناسب برای انواع مختلف دستگاه های ذخیره سازی داده می باشد و تماما بستگی به ساختار داده های کسب و کار شما دارد.

امروزه سازمان ها جهت نگهداری اطلاعات الکترونیکی خود از ذخیره سازیهای مختلفی از هارد دیسک های داخل PC ها گرفته تا ذخیره سازیهای مرکزی با حجم چند پتابایتی استفاده می کنند. استفاده از ذخیره سازهای مرکزی، مزایای زیر را برای سازمان ایجاد خواهد کرد:

1-بهینه سازی مدیریت داده
2-دسترس پذیری و قابلیت اطمینان بیشتر در مدیریت داده ها
3-فراهم سازی بستر مناسب جهت ایجاد کلاستر های مختلفی مانند کلاستر های دیتابیس، مجازی سازی و غیره
4-انعطاف پذیری بیشتر در زمینه تخصیص فضای ذخیره سازی
5-امکان دست یابی به سرعت ها و کارایی های بسیار بالاتر
6-فراهم سازی بستر مناسب جهت ایجاد سایت های پشتیبان
7-انتقال داده بدون وابستگی به نرم افزار و سیستم عامل
8-مدیریت بهینه هزینه های انجام شده در حوزه ذخیره سازی نسبت به راهکارهای دیگر
ارائه مشاوره فنی در شرکت فناوران شبکه چهلستون در زمینه انتخاب بهترین راهکارها با انواع برنده های ذخیره ساز ها HP-synology-…
ارائه مشاوره ، طراحی راهکار و ارائه طراحی تفصیلی در حوزه ذخیره سازی
پیاده سازی و اجرای پروژه های ذخیره سازی و یکپارچه سازی با محیط های ویندوز، لینوکس و Vmware
آنالیز ، تحلیل و ارائه مشاوره در زمینه بهینه سازی راهکارهای در حال استفاده در سازمان در حوزه ذخیره سازی
ارائه پشتیبانی فنی در بهترین سطح بالا با تکیه بر تجربه کارشناسان شرکت فناوران شبکه چهلستون
ارائه راهکار های ذخیره سازهای یکپارچه بر اساس تکنولوژی های iSCSI، FC، FCoE و نیز File Based Storage(NAS)بر اساس نیاز و درخواست سازمان
اصولا ذخیره ساز، بستر پاسخگویی به نیازمندی های نرم افزارها و دیتا بیس ها است. لذا جهت انتخاب راهکار مناسب ذخیره سازی، لازم است شناخت و تحلیل دقیقی در مورد رفتار استفاده نرم افزار از ذخیره ساز، تعداد و رفتار کاربران همزمان، مدل کارکرد، نوع دیتا، درصد استفاده با مدل های Sequential و Random، میزان IOPS مورد نیاز درصد خواندن به نوشتن و عوامل بسیار دیگری دارد.