با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام
  • en
  • fa

حوضه فعالیت


مرکز داده (Data Center ):

هدف متخصصان این بخش از شرکت طراحی مراکز داده و معرفـی راهکارهای نـوین مدیریت منابع ذخیـره سازی بر اساس به روزترین متدولوژی‌های مطرح شده در سطح جهانی است. ما با تکیه بر تجربه در این زمینه و تخصص، تجربه و دانش نیروهای متعهد خود و با بهره‌گیری از توان همکاری و ارتباطات گسترده با شرکت‌های معتبر جهانی و کسب گواهینامه های معتبر جهانی در این حوزه در راستای افزایش رضایت مشتریان و ایجاد اطمینان خاطر در آنان گام‌های استواری برداشته ایم. امید است تا بر مبنای تلاشهای روز افزون همکارانمان بتوانیم تجربیات خود را در برپایی یک مرکز داده طبق استانداردهای جهانی ( TIA- ۹۴۲ و ANSI/NECA/BICSI-۰۰۲ ) به موسسات و سازمانها اهدا نماییم در ادامه شرحی مختصر در رابطه با فعالیت ها و خدمات اجرایی در بستر مراکز داده و پاره ای از فعالیت های این واحد به خدمتتان معرفی می‌گردد.

مرکز داده یا دیتاسنتر همانطور که از نامش مشخص است، معمولاً توسط یک سازمان خاص برای اداره‌ کردن داده‌های مورد نیاز آن سازمان، ساخته و نگهداری می‌شود. مرکز داده مکانی با امنیت فیزیکی و الکترونیکی بالا، برخوردار از پهنای باند ارتباطی وسیع، متصل به شبکه‌های رایانه‌ای ملی یا جهانی، با خدمات تمام وقت و در دسترس است. این مراکز دارای انواع تجهیزات سخت‌افزاری، شامل رایانه، سوئیچ، مودم و غیره و نرم‌افزاری شامل پایگاه‌های داده، سرورها، سیستم عامل پیشرفته بوده و از پشتیبانی و نگهداری حرفه‌ای و تمام وقت برخوردار هستند.

ویژگی های زیرساخت مرکز داده با توجه به این نکته که اکثر سرورهای وب از نوع Desktop هستند، ساختمان‌های مراکز داده‌ای اکثرا با سقف‌های بلند ساخته می‌شوند که علاوه بر تهویه هوا، امکان قرار دادن سرورهای بیشتر را می‌دهند. همچنین در تمامی Data Center ها، مسیرهایی برای گذراندن کابل‌های شبکه و همچنین کابل‌های برق وجود دارد. علاوه بر اینها، وجود سیستم تهویه قوی برای پایین نگاه داشتن دمای سرورها ضروری می‌باشد. البته مشخصاتی همچون وجود سقف کاذب، کف کاذب و همچنین سیستم اطفاء حریق در برخی موارد توصیه شده است. در ادامه اطلاعاتی در رابطه با مشخصات فیزیکی مرکز داده و استانداردهای مورد نیاز ارایه خواهد شد


شبکه کامپیوتری :

شـرکت فناوران شبکه چهلستون با تجربه حرفه ای در بازار فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری ، از ابتدای فعالیت خود، ارائه خدمات شبکه را با رویکرد تخصصی نه تنها در حوزه اجرا و پیاده سازی بسترهای زیرساخت شبکه های سیمی و بی سیم بلکه در زمینه طراحی ، مشاوره و نظارت بر اجرای پروژه های
LAN و WAN آغاز کرده است و با بهره گیری از تیمی متخصص و آموزش دیده در کنار تحصیلات دانشگاهی و بهره گیری از امکانات لابراتوار در محل شرکت، همواره در اجرا ، طراحی ، پیاده سازی و ارایه مشاوره تخصصی شبکه به مشتریـــــان خــــود موفق بوده است .

این شرکت مفتخر به اجرای بیش از هزار پروژه موفق شبکه کامپیوتری از سایز  SMB تا Enterprise در ایران می باشد و همواره متعهد به جلب رضایت کارفرمایان خود می باشد ، این امر موجب پایداری رشد این شرکت طی سالیان گذشته شده است .

امروزه با توجه به رشد روز افزون صنعت فن آوری اطلاعات در جهان ، این صنعت را به یکی از عوامل زیر بنایی بوجود آمدن سازمانها نموده است و داشتن بستر شبکه های کامپیوتری و کیفیت آن امری اجتناب ناپذیر شده است . یک شبکه ی کامپیوتری، با توجه به شرایط و سیاستهای هر سازمان، طراحی و پیاده سازی می شود. شبکه های کامپیوتری زیرساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را در یک سازمان فراهم می نمایند. بدیهی است؛ در صورتی که زیرساخت مورد بحث به درستی طراحی نشود؛ در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی برخورد نموده و می‌بایست هزینه های زیادی به منظور نگهداری و تطبیق آن با خواسته های مورد نیاز، صرف گردد. یکی از علل اصلی در بروز این چنین مشکلاتی، به طراحی شبکه پس از پیاده سازی آن بر می گردد. هم¬چنین ایجاد مکانی امن در جهت متمرکز کردن سرورهای شبکه و استفاده از منابع مشترک نگهداری، از عوامل مهم و تاثیرگذار پیشبرد کاری یک سازمان می باشند.

انواع راه کارها و خدمات شرکت

تیم فنی شـرکت فناوران شبکه چهلستون با اتکا به نیروهای مجرب و ماهر، آمادگی ارائه خدمات جامع شبکه های کامپیوتری را به شرح ذیل دارد.

• ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری ساختار یافته کابلی ( مسی و فیبر نوری ) ، بی سیم و ترکیبی ، ،برق اضطراری و مخابرات بر اساس استاندارد های روز دنیا مانند: TIA 568 B , BICSI 2009 & 2012
• ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و راه اندازی شبکه های نوین پرسرعت ( ۱۰GB, 40 GB ) بر اساس استاندارد TIA 568 C
• ارائه خدمات مشاوره جهت بهبود، توسعه و ارتقاء شبکه های کامپیوتری
• تامین تجهیزات و ارائه خدمات نصب ، راه اندازی و پیکره بندی شبکه های کامپیوتری
• ارائه خدمات نگهداری ، پشتیبانی ، بروز رسانی و تمییز کاری ( Data Center Cleaning ) مراکز داده فعال ( Live ) و شبکه های کامپیوتری


شبکه بی سیم :

معرفی شرکت Altai technologies

شرکت معظم Altai Technologies برای اولین بار در دنیا ابداع کننده فناوری نوینSuper Wi-Fi می باشد این فنـاوری با برآیند سازی سیگنالهای همسو، استفاده از فناوری پیشرفته مدولاسیون OFDM و همچنین جدا کردن مجـرای دریافت و ارسال اطلاعات (Tx , Rx) به صورت مستقل، ابداع آنتن های هوشمند آرایه ای چند وجهی باعث ایجاد یک تحول شگرف در عرصه پوششهای شبکه های بیسیم رایانه ای شده است از جمله مزایای فوق العاده این فناوری می توان به پوشش وسیع، برد طولانی ارتباط پایدار Stable ، عدم وابستگی به توان دستگاه دریافت کننده، سلولار بودن پوشش استاندارد بودن توان خروجی دستگاه اشاره نمود تکنولوژی آنتن های آلتای به گونه ای طراحی شده است که محدودیت های وایرلس های معمولی را نداشته باشد . در نتیجه این اجازه را به ما میدهد که در محیط های داخلی و خارجی پوشش های وسیع و بی نقص با ظرفیت بالا داشته باشیم

فناوری آنتن های MIMO
استفاده از تکنولوژی چندین ورودی و خروجی در آنتن ها , دستگاه های آلتای را از حریفان خود متمایز کرده است چرا که جدا کردن ارسال/دریافت مزایای بسیاری به همراه خود دارد

بهترین نوع پوشش
دستگاه های آلتای برای کاربران محدوده و سیگنال قوی تری جهت اتصال فراهم میسازد

بیشترین پهنای باند
با توجه به استفاده از تکنولوژی MIMO این امکان فراهم است تا در محیط های بدون دید مستقیم بهترین پهنای باند ارائه شود

بالاترین بهره وری
با توجه به پوشش های ارائه شده توسط دستگاه های آلتای این انتظار میرود که عملکرد سیگنال رسانی و دریافت اطلاعات با مشکل و به کندی انجام شود ولی به دلیل سلولار بودن پوشش ها این مشکلات بر طرف شده است.


تست و آنالیز شبکه :

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری انتقال اطلاعات و شبکه های ارتباطی و همچنین افزایش چشمگیر سرعت انتقال اطلاعات در مراکز داده و بروز تغییرات گسترده در استانداردهای سرعت انتقال اطلاعات از بسترهای گیگابیت به۱۰G ، ۴۰G و استفاده بیش از پیش از فیبرنوری و همچنین توسعه انواع شبکه های شهری و بین شهری بر اساس تکنولوژی های بی سیم ، همواره برقراری ارتباطات با کیفیت با بهره گیری از حداکثر پهنای باند خطوط ارتباطی از مهم ترین دغدغه های کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات بوده است در همین راستا شرکت فناوران شبکه با سوابقی طولانی و درخشان در زمینه طراحی و راه اندازی انواع مراکز داده و کابل کشی های ساختاریافته اقدام به تامین کلیه محصولات Fluke Networks به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش و همچنین خدماتی نظیر مشاوره ، آموزش و انواع تست برای مشتریان خود نموده است. ما مشکلات پنهان شبکه شما را آشکار می کنیم


جمع آوری و پردازش اطلاعات در حال حرکت :

این واحد مکانیزاسیون مدرن سیستم های صنعتی و تجاری را براساس تکنولوژی Auto ID انجام می دهد.
برای این منظور از تجهیزات موبایل مثل هندهلد و PDA وVMT و تبلت های صنعتی استفاده می نماید.تکنولوژی های مورد استفاده بارکد های یک بعدی و دو بعدی و انواع تگ های RFID می باشد.
همچنین بر اساس آخرین دستاوردهای تکنولوژی Auto ID انواع سیستم های RFID را پیاده سازی می نماید.
مهمترین رویکرد این واحد ارائه راه حل جامع مکانیزاسیون(Solution Provider ) در بخش های مختلف صنعت و تجارت می باشد.

شرکت Zebra که اکنون برند معتبر و شناخته شده ی Psion را در اختیار دارد، یکی از برترین تولیدکنندگان سامانه های جمع آوری و پردازش اطلاعات در حال حرکت می باشد و این محصولات شامل انوااع رایانه¬های دستی (Hand Held) و رایانه-های قابل نصب بر روی انواع خودرو (VMT. Vehicle Mount Terminal) می باشد.

تجهیزات Zebra، دارای بالاترین ویژگی های صنعتی، شامل مقاومت در برابر ضربه و لرزش های شدید، نفوذ گرد و غبار، مواد شیمیایی و رطوبت می باشد و همچنین از پیشرفته ترین تجهیزات جانبی از جمله ارتباط با شبکه های بی سیم Wi-Fi، Bluetooth، برقراری ارتباطات صوتی و تصویری، ارسال و دریافت اطلاعات در بسترهای GSM/GPRS از طریق سیم کارت های مخابراتی، صفحه نمایش لمسی با قابلیت دید در نور مستقیم آفتاب، آخرین نسخه سیستم عامل¬های Windows CE و Windows Mobile، و Android و همچنین باطری هایی با ظرفیت بالا برخوردار می باشد.
همچنین شرکت Zebra با ارایه ی مجموعه ی وسیعی از هندهلدها و PDAهای موتورولا پاسخ گوی نیازهای حیاتی صنعت و تجارت است.

XRAY:
متداولترین سیستم برای بازرسی و کنترل لوازم افراد و … در زمان وررود یا خروج از اماکن است که کنترل تردد در آنها ضروری می باشد. از قبیل فرودگاهها، گمرک، سالن های کنفرانس و سخنرانی، ورودی اماکن و ادارات دولتی، خروجی انبارها و کارگاهها و غیره استفاده می گردد.
شرکت فناوران شبکه چهلستون با استفاده از فناوری روز دنیا و نیروهای با تجربه فعالیت گسترده ای را در این زمینه دارد و آماده خدمات رسانی در بخش های مختلف صنعت و تجارت می باشد.


ردیابی و مکان یابی :

شرکت فناوران شبکه چهلستون تلفیق سیستم های اطلاعات مکانی ( GIS ) و بانک های اطلاعاتی دیگر MIS ، یکی دیگر از ره آوردهای فن آوری اطلاعات در عصر جدید می باشد با به کار گیری روش های اتوماسیون اداری و مدیریت، همراه با تحلیل های اطلاعات مکانی و تحولات عظیمی که در قابلیت های ذخیره سازی، بازیافت، و نمایش اطلاعات حاصل شده نه تنها بکار گیری نقشه ها و اطلاعات مکانی آسان تر شده بلکه بررسی انواع مدل های شبیه سازی و سناریو های وضعیت های آینده نیز برای مدیران و برنامه ریزان امکان پذیر شده است. هم اکنون سیستم های اطلاعات جغرافیائی در امور شهرداری ها، و برنامه ریزی های شهری، اطلاع رسانی به شهروندان، خدمات شهری، تاسیسات شهری، ترافیک، حمل و نقل، کاداستر و تملک اراضی، اسکان ساکنین، و مطالعات زیست محیطی، برنامه ریزی های اقتصادی، و مدل سازی های مختلف بکار گرفته می شوند شکی نیست تصاویر ماهواره ای ، بویژه داده های ریزبین جدید که در سالهای اخیر در دسترس کاربران قرار گرفته اند ، به همراه تکنیک های بسیار مؤثر موجود در امر پردازش و بهره گیری از این اطلاعات ، راه حل های جدیدی را برای جمع آوری اطلاعات و مدیریت مسائل مختلف شهری ارائه نموده است.

  • تهیه نقشه های توپوگرافی، کارتوگرافی و هیدرو گرافی با هدف پردازش در سیستم های اطلاعات جغرافیائی
  • طراحی، اجرا و مدیریت سیستم های اطلاعات جغرافیائی و مطالعات شبکه های حمل و نقل و تاسیسات
  • طراحی، اجرا و مدیریت طرح های مطالعاتی بر اساس پردازش تصاویر ماهواره ای و تحلیل های GIS
  • مکانیابی و مدیریت ناوگان هوشمند حمل و نقل مویرگی و ترکینگ مرسولات و متحرکهای مختلف